Treenitud füüsis ka vanemas eas

Liikumine ja mõõdukalt aktiivne eluviis on oluline ka seniori eas. Kõrgemas vanuses toimuvad organismis kõige olulisemad muutused südame-vereringe ja hingamissüsteemis, samuti tugi-liikumisaparaadis, mistõttu on vajalik hoida end pidevalt heas toonuses. Regulaarne ja mõõdukas füüsiline liikumine aitab vältida ja ennetada liigesvalusid, lihasjäikust ning sealjuures hoida enesetunnet reipa ja nooruslikuna.

Daamide võimlemises teeme lihtsaid ja mõõdukas tempos harjutusi, mis sobivad just soliidses eas võimlejale. Treeningu eesmärgiks on aeroobse- ja lihasvastupidavuse ning koordinatsiooni arendamine. Nagu ikka algab treening soojendusega, mille peamine rõhk on spetsiaalsetel venitusharjutustel, seejärel kulgeb treeningu põhioosa lihtsa liikumisega, millele järgneb jõu- ja koordinatsiooniharjtuste seeria. Tunni viimases osas on lõdvestus ja venitusharjutused.

Lihtne, kuid samas tõhus treening võimaldab hoida aktiivset elustiili ja pakub ühtlasi head võimalust vahetuks sotsiaalseks suhtlemiseks ja energiavahetuseks ning aitavad treenijatel säilitada hingelise ja kehalise sära.

Kellele see treening sobib?

Treening sobib vanemas eas prouadele.

Treeningriietus?

Mugav sportlik riietus, paljad jalad (spordi- jm jalanõud ei ole vajalikud).

Mida kaasa võtta?

Väike käterätik. Soovi korral lõpliku lõdvestese jaoks - sokid. Joogamatid ja pleedid on treeningsaalis olemas. kui aga on soovi kasutada oma matti ja pleedi, võib need kaasa võtta. 

Teadmiseks

Vähemalt 2 tundi enne treeningu algust ei ole soovitav süüa tugevat einet, samuti ei tohiks treenida tühja kõhuga. Seega enne treeningtunni algust tuleks süüa midqagi kerget. Peale treeningut peaks söögikorrani ootama vähemalt kuni 30 minutit. Päevajooksul tuleks tarbida piisavalt vett,  jooga tunni jooksul vee joomine ei ole soovituslik.

Treening toimub: Idamainesaal