Meeleolukalt fitness vormi

YOGAFUNC on kontsepttreening, mille looja on rühmatreeninguteala professionaal ja ashtanga jooga õpetaja Jocke Salokorpi. YOGAFUNC  ehk nn fitnessjooga on rühmatreening, mis baseerub traditsioonilisel ashtanga vinyasa joogal. Tegemist on dünaamilise ja füüsilise jooga treeninguga, mis toimub muusika saatel. Kuigi YOGAFUNC ei ole traditsiooniline joogatund, on see  tõhus, mitmekülgne, funktsionaalne ja mänguline, muusikasse loodud treening, kus iga loo ajal keskendutakse erinevatele tehnikatele: päikesetervitustele, ettepainutustele, tasakaalule jpm. Regulaarsel treenimisel areneb painduvus, tasakaal, jõud ja keha tunnetus. Fitness-joogatreening on loodud inimestele, kellele meeldib treenida innustava ja tempoka muusika saatel ilma tavapärasele joogale omase kerge, rahuliku muusika ja mantrateta. 

YOGAFUNC motoks on: have fun. Get fit. Never quit ehk kui trennis tore ja lõbus ei ole, siis teed sa midagi valesti. See on suurepärane treening omaette või toetav treening ükskõik millisele spordialale, kuna sisaldab nii liikuvus- kui ka jõuharjutusi ja korralikku lõdvestust treeningu lõpus.

Kellele see treening sobib?

Treening sobib erineva tasemega harrastajatele nii meestele kui  naistele.

Treeningriietus?

Mugav sportlik riietus, paljad jalad (spordi- jm jalanõud ei ole vajalikud).

Mida kaasa võtta?

Treening toimub paljajalu või sokkides. Joogamatid ja pleedid on treeningsaalis olemas. kui aga on soovi kasutada oma matti ja pleedi, võib need kaasa võtta.

Teadmiseks

Vähemalt 2 tundi enne treeningu algust ei ole soovitav süüa tugevat einet, samuti ei tohiks treenida tühja kõhuga. Seega enne treeningtunni algust tuleks süüa midqagi kerget. Peale treeningut peaks söögikorrani ootama vähemalt kuni 30 minutit. Päevajooksul tuleks tarbida piisavalt vett,  jooga tunni jooksul vee joomine ei ole soovituslik.

Treening toimub: Idamainesaal