UJUMISTREENINGUD

Ujumine on hea kogu keha treenimise viis, muutes tugevamaks, painduvamaks ning keha muutub ilusamaks. See on hea aeroobne trenn, millega tugevneb süda ja diabeedi risk muutub madalamaks.

Suurimaks pluss on, et see sobib kõigile (alustada pole kunagi hilja!) ja luudele ning liigestele on oluliselt väiksem koormus, kui teiste spordialadega tegeledes. Vees olles muutub keha kergemaks, nii et kannad vaid osa oma keharaskusest, mistõttu sobib see hästi ka ülekaalulistele. Ujumisel on veetihedus nii suur, et kõik liigutused vees on aeglasemad ja kergemini kontrollitavad, mistõttu esineb lihasvigastusi väga harva.

Aitab põletada sedapalju kaloreid, kui sama kestvusega jooksmine. Erinevuseks on see, et kehakaal on võrreldes jooksmisega justkui 7 korda väiksem ning seega ka koormus liigestele mõistlikum.

Ujumine lõõgastab sarnaselt joogaga nii keha, kui ka vaimu. Seda seoses pideva lihaste venitamise, lõõgastamise ja ühtlase hingamisega. Lisaks oled eemal kõigest muust (tööst, ekraanidest jne) ning saad keskenduda üksnes iseendale ja sportimisele. Vesi rahustab, mis toob õhtul ka parema une.

Ujumisoskus

  • Minimaalne ujumisoskus on 100m ujumine rahulikus tempos mingis kindlas ujumistehnikas.
  • Laste puhul on ujumisoskus, kui käte ja jalgade tööd tehes suudetakse läbida 25m.

Ujumistreeningud Tabasalu Spordikompleksi ujulas

  • Beebide ja väikelaste ujumise individuaaltunnid: korraldab Tabasalu Spordikompleks, treener Mari Vaarik-Reigo. Lepi tunni aeg kokku kirjutades tabasalubeebid@gmail.com või helistades 53961277.
  • Beebide ja väikelaste ujumise grupitunnid: korraldab Tabasalu Spordikompleks, treener Mari Vaarik-Reigo. Broneeri osalemiseks koht ette helistades administraatorile või kirjutades info@tabasalusport.ee
  • Ujumistrennid lastele ja noortele: korraldab Tabasalu Ujumisklubi. Vt kontaktinfot nende kodulehelt.

  • Ujumistrennid lastele ja noortele: korraldab Kalevi Ujumiskool. Vt kontaktinfot nende kodulehelt.
  • Triatlonitrennid lastele ja noortele: korraldab Tabasalu Triatloniklubi. Kontakt: info@triatlon.ee.

Hetkeseisuga kahjuks täiskasvanute ujumistrenne ei toimu. Kui leiame nende andmiseks hea treeneri, siis korraldame neid heal meelel.

Lisainfo: info@tabasalusport.ee